מציאות מעוותת ...

מתגרשים?

רוצים לבנות אסטרטגיה משפטית נכונה שתעזור לכם לנהל הליך בצורה אחרת ?!

למרות פסיקתו של בית המשפט העליון ביולי האחרון, בעניין חיובם של ההורים המנהלים משמורת משותפת במזונות ילדיהם, בתי דין הרבניים לא ממהרים ליישם את ההלכה ואף מותחים ביקורת חריפה על מסקנות בית המשפט העליון.

כך בסוף חודש יולי 2017 בית הדין הרבני בבאר שבע קבע, כי חרף קיום משמורת משותפת והכנסה שווה של שני הצדדים, האב חב במזונות ילדיו באופן בלעדי וכי "יש לאפשר לאישה להיות פנויה לאימהותה ולא להטיל עליה חיובים שונים.." מה אמור לעשות האב במקרה כזה? האם הוא לא צריך להיות פנוי לאבהות שלו? שאלות אלה נשארו ללא תשובות.

ביום שלישי (16/1/2018), הוזמנו לועדה בכנסת לדיון שהתפתח והפך לסוער.

הועדה עסקה בנשים אשר אינן יהודיות ומגיעות לארץ בעקבות נישואין לגבר ישראלי.

בדיון העלנו את הקושי שאותו חוות נשים זרות בניהול הליכים משפטיים בבית המשפט לענייני משפחה על כל המשתמע מכך, כגון : התרת נישואין, מזונות, משמורת ועוד ...

מתכוונים לעבור לגור יחד תחת אותה קורת גג, להתחתן או להתחיל פרק ב'?

הכרתם מישהו חדש, וישנה ההתרגשות והשמחה שמצאתם את הבן אדם הנכון איתו אתם מוכנים לצעוד קדימה ובמקביל יש לכם את הפחד מה יקרה אם חס וחלילה תיפרדו... 
כל אחד מכם צבר רכוש בטרם ההיכרות ואתם רוצים לשמור עליו אך לא יודעים מה לעשות. מחשבות מסוג זה יכולות לחלחל לתוך מערכת היחסים, להרוס אותה וליצור ריבים מיותרים ובלתי פוסקים... חבל לא?
יש לנו בשורה משמחת – פנו למשרדינו לעריכת הסכם ממון. הסכם זה יסדיר את העניינים הרכושיים שלכם בהתאם לרצונותיכם תוך הכוונה מקצועית ובחינת נסיבות המקרה הספציפי שלכם, כך כל אחד מכם ידע מה מגיע לו ומה יקרה אם רכושו בעתיד.

מזונות ילדים ומזונות זמניים :

בעלה של כ', עזב את הבית, השאיר אותה לבדה ללא כל הכנסה עם שני ילדיהם הקטנים, ומיהר להגיש בקשה ליישוב סכסוך, בטרם פתיחת הליכי גירושין. לאחר חודש, כ' הגיעה למשרדנו מיואשת, כשהיא בטוחה שידיה כבולות ועליה להמתין לפגישה ביחידת הסיוע, ועד אז אינה יכולה לעשות דבר. לאחר ייעוץ עם עורכות הדין גלית בס וג'ני סטפנוב , הופתעה כ' לגלות את האפשרויות העומדות בפניה.

משרדינו BASS & STEPANOV הגיש עבורה בקשה דחופה לפסיקת מזונות זמניים לשני ילדיה, ולאחר כשבועיים החלה כ' לקבל מזונות זמניים.

יפוי כח, עורכות הדין ג'ני סטפנוב וגלית בס

על יפוי כוח מתמשך שמעתם?

בהתאם לתיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, החל מחודש אפריל 2017 כל אדם יכול לחתום על יפוי כוח מתמשך- זה מסמך משפטי בו ניתן לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד, אם וכאשר מצבו של האדם ישתנה לרעה.

אז טיפ קטן, רוצים לחסוך לקרוביכם פנייה לבית משפט ומריבות מי יהיה האפוטרופוס לגוף ורכוש, תחתמו על יפוי כוח מתמשך ותתנו הוראות מפורטות.